Orlik starszy wicemistrzem Kujawsko-Pomorskiej Halowej Ligi Orlika

W ubiegłą sobotę odbył się finał Kujawsko-Pomorskiej Halowej Ligi Orlika. Przypomnijmy, że zmagania w ramach ligi rozpoczęły się już w listopadzie 2016 roku. W rozgrywkach wystąpiło 16 drużyn, zaś w do wielkiego finału awansowało 8 najlepszych drużyn, w tym KS Wisełka. W finale, który odbył się w Cekcynie nasi piłkarze spisali się znakomicie zajmując doskonałe drugie miejsce.

Początek turnieju to faza grupowa. Wisełka trafiła do bardzo silnej grupy A. Pierwsze dwa mecze kończą się remisami i aby awansować dalej musieliśmy wygrać z zespołem z Aleksandrowa, który nie doznał smaku porażki w tej edycji KPHLO. Chłopcy wznoszą się na wyżyny umiejętności i po bardzo dobrym meczu pokonujemy UKS 1:0.

Wisełka Bydgoszcz – MKS Łochowo 0:0.

Wisełka Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz 1:1 (Majer)

UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – Wisełka Bydgoszcz 0:1 (Kowalski).

1. UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski 3 6 4-3
2. Wisełka Bydgoszcz 3 5 2-1
3. Chemik Bydgoszcz 3 2 3-4
4. MKS Łochowo 3 2 0-1

W półfinale spotykamy się z zespołem Juventus Bydgoszcz. Mimo szybko straconej bramce, chłopcy walczą do końca i w drugiej połowie wyrównujemy. Wynik do końca meczu nie ulega zmianie i dochodzi do rzutów karnych, w których okazujemy się lepsi

Półfinał II Juventus Academy Bydgoszcz – Wisełka Bydgoszcz 1:1 ( Majer ) rzk. 1:2 ( Głyżewski, Kowalski) - Jan Lewandowski broni 1 rzut karny.

W finale spotykamy się ponownie z zespołem UKS Jedynka. Po pierwszej połowie prowadzimy 1:0. Druga cześć to dwa gole dla UKS. Próbujemy wyrównać, lecz w końcówce tracimy 3 bramkę i staje się faktem że zostajemy wicemistrzem ligi.

Finał UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – Wisełka Bydgoszcz 3:1 ( Majer).