Runda jesienna Wisełki – podsumowanie

Zbliża się koniec roku, więc czas na podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016 ligi orlika K-PZPN w wykonaniu naszych piłkarzy. Do rozgrywek przystąpiliśmy już jako Klub Sportowy Wisełka Protektor Bydgoszcz-Fordon, co było naszym debiutem. Co prawda w poprzednim sezonie nasi piłkarze mieli już okazję wystąpić w lidze i okazali się najlepsi, jednak wówczas występowaliśmy pod inną nazwą. W obecnym sezonie KS Wisełka Protektor Bydgoszcz-Fordon reprezentowana jest przez dwa zespoły, które zakończyły rundę jesienną zgodnie na 4 miejscu.

KS Wisełka I
KS Wisełka I przystąpiła do rozgrywek 3 grupy Ligi Orlika. Dla zdecydowanej większości chłopców był to debiut w tych zmaganiach ( ubiegłoroczny mistrz w tym sezonie występują pod nazwą Wisełka II ), jednak po naszych zawodnikach nie było widać żadnej tremy. KS Wisełka I składa się z chłopców z aż 4 roczników – 2005, 2006, 2007, a nawet 2008. Najmłodszy w zespole Szymon „Neymar” Pączek musiał więc często rywalizować z chłopcami o 3 lata starszymi, co jednak nie przeszkodziło mu zostać jednym z najskuteczniejszych zawodników w zespole. Nasi mali piłkarze rozegrali w sumie 10 spotkań, z czego 7 zakończyło się naszym zwycięstwem, 3 porażką. Strzeliliśmy 62, a straciliśmy 33 bramek. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli - Patryk Kowalski 15 goli, Szymon Pączek 11, Mateusz Piątek 8. Najlepiej asystujący: Patryk Kowalski, Mateusz Piątek – po 6 asyst, Miłosz Sikora, Szymon Pączek – po 5 asyst. Chłopcy zagrali wiele dobrych meczów, jednak na szczególną uwagę zasługują spotkania ze Startem Pruszcz, gdzie pokazaliśmy że nie należy się poddawać i gra się do końca oraz wyjazdowe zwycięstwo z GLKS II Osielsko. Najmniej mile na pewno będziemy wspominać wyjazd do Niemcza, gdzie rozegraliśmy zdecydowanie najsłabsze spotkanie. Głównym zadaniem tego zespołu jest ogranie się i zebranie doświadczenia w lidze Orlika, które ma procentować na przyszłość. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i jak sami zapowiadają na wiosnę walczą o podium!!!

Skład + statystyki:
Miłosz Sikora ( 10 spotkań / 5 bramek / 5 asyst ) - pomocnik
Szymon Rutkowski ( 10 / 0 / 0 ) - bramkarz
Paulo Tobiasz ( 9 / 2 / 1 ) - obrońca
Mikołaj Bus ( 2 / 1 / 0 ) - pomocnik – wszyscy 2005,
Jakub Siekierkowski ( 8 / 2 / 1 ) - obrońca/pomocnik
Gracjan Nowakowski ( 8 / 5 / 1 ) - napastnik
Olaf Głyżewski ( 8 / 4 / 2 ) - obrońca/pomocnik
Olivier Kirchner ( 7 / 2 / 3 ) - pomocnik
Dominik Szczepaniak ( 4 / 1 / 3 ) – wszyscy 2006,
Maks Sikora ( 10 / 2 / 3 ) - pomocnik
Patryk Kowalski ( 9 / 15 / 6 ) - napastnik
Mateusz Piątek ( 9 / 8 / 6 ) - pomocnik/napastnik
Mateusz Poliwodziński ( 9 / 0 / 2 ) - obrońca
Wojciech Maciejewski ( 1 / 1 / 0 ) - obrońca
Adrian Chudziński ( 1 / 0 / 0 ) - bramkarz – wszyscy 2007,
Szymon Pączek ( 9 / 11 / 5 ) - napastnik - 2008.
W trakcie rozgrywek do Wisełki II przenieśli się: Konrad Poznań ( 2 / 1 / 0 ), Alex Kosecki ( 2 / 1 / 1 ), Antoni Lugin ( 1 / 1 / 0 ).

KS Wisełka II
KS Wisełka II przystępował do rozgrywek jako ubiegłoroczny mistrz ligi Orlika. Zespół tym razem występuje w 4 grupie, a za rywali ma bardzo mocne ekipy jak SP Zawisza, Polonia Bydgoszcz czy Zawisza S.A. Wisełka przystąpiła do rozgrywek osłabiona brakiem 3 zawodników z podstawowego składu z poprzedniego sezonu, jednak chłopcy którzy wskoczyli na ich miejsce do składu udowodnili, że warto na nich stawiać. Wisełka II rozegrała 11 spotkań, z czego 7 wygrała, 1 zremisowała i poniosła 3 porażki. W sumie strzeliliśmy 90, a straciliśmy 33 bramki. Najskuteczniejszymi zawodnikami rundy jesiennej byli: Mateusz Mazur 22, Michał Arendt 18, Jakub Jaciubek 14, Wiktor Majer 12 bramek. Najwięcej asyst zaliczyli: Jakub Jaciubek 7 oraz Wiktor Majer 5. Chłopcy w przeciągu całej rundy zaprezentowali się dobrze. Na pewno trochę boli to, że mecze bardzo dobre ( np. wyjazdowa wygrana z Zawisza S.A ), przeplatały się meczami słabymi ( wyjazd do Łochowa czy remis z JSS ). Głównym celem jest teraz osiągniecie takiego poziomu, aby w przyszłości nie zdarzały się już nam takie wpadki. Na wiosnę walczymy o wyższe miejsce w tabeli!!!

Skład + statystyki:
Kacper Karólczak ( 11 spotkań / 1 gol / 2 asysty ) - bramkarz
Oliwier Lichowski ( 11 / 5 / 2 ) - obrońca
Mateusz Mazur ( 11 / 22 / 4 ) - napastnik
Jakub Jaciubek ( 11 / 14 / 7 ) pomocnik
Oliwier Woźniak ( 10 / 2 / 1 ) - obrońca
Michał Arendt ( 10 / 18 / 4 ) - pomocnik
Nicholas Wolosiak ( 10 / 6 / 1 ) - napastnik
Jędrzej Jasiniecki ( 10 / 4 / 3 ) - pomocnik
Konrad Poznań ( 3 / 0 / 0 ) napastnik
Antoni Lugin ( 1 / 0 / 0 ) - pomocnik – wszyscy 2005
Adam Zieliński ( 10 / 5 / 0 ) - obrońca
Wiktor Majer ( 10 / 12 / 5 ) - napastnik
Alex Kosecki ( 2 / 0 / 1 ) - napastnik – wszyscy 2006.

Podziękowania
Specjalnie podziękowania należą się firmie PROTEKTOR za ufundowanie wspaniałych kompletów strojów piłkarskich, dzięki którym oprócz wspaniałej gry, mogliśmy przyglądać się świetnie prezentującym się na boisku piłkarzom