Turniej Bałtyk Transport Cup 2017.

W minioną sobotę i niedzielę drużyna Orlika młodszego, która nie bierze udziału w K-PHL Orlika, wystąpiła w ogólnopolskim turnieju Bałtyk Transport Cup 2017 w Koszalinie.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn, z 4 województw, które zostały podzielone na 2 grupy po 6 zespołów. Po rozegraniu meczy grupowych drużyny z miejsc 1-4 awansowały do ćwierćfinałów by grać o miejsca 1-8, a drużyny z miejsc 5-6 rywalizowały o miejsca 9-12.

Ostatecznie w turnieju nasza drużyna zajęła 6 miejsce, pokazując się z bardzo dobrej strony, a do strefy medalowej zabrakło jej na prawdę niewiele. Otóż w ćwierćfinale doszło do pojedynku, jak się później okazało ze zwycięzcami turnieju - WKS-em Śląsk Wrocław. Po 16 minutach spotkanie zakończyło się remisem 0:0, a w karnych więcej szczęścia dopisało drużynie Śląska, która wygrała 4:3.

Drużyna Wisełki w rozgrywkach grupowych osiągnęła następujące wyniki, które dały jej 3 miejsce w grupie:

1. KS Wisełka - Gwiazda Bydgoszcz 3:2 (Pączek 2, Kowalski); 2. KS Wisełka - Arkonia Szczecin 6:3 (Kowalski 3, Maciejewski, Poliwodziński, Lepak); 3. KS Wisełka - Dragon Bojano 3:4 (Kowalski 2, Sikora); 4. KS Wisełka - Pogoń Szczecin 2:2 (Pączek 2); 5. KS Wisełka - Bałtyk II Koszalin 7:1 (Pączek 2, Kluczyński 2, Lepak, Przybylski, Maciejewski).

Ćwierćfinał: KS Wisełka - WKS Śląsk Wrocław 0:0 k. 3:4

Wyniki meczy o miejsca 5-8: 1. KS Wisełka - Sparta Sycewice 3:1 (Maciejewski, Kowalski, Pączek); 2. KS Wisełka - Pogoń Szczecin 2:3 (Kowalski 2)

Wisełka grała w składzie: Maks Sikora, Mati Poliwodziński, Wojtek Maciejewski, Szymon Pączek, Patryk Kowalski, Eryk Kluczyński, Aleksander Lepak, Karol Przybylski.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. WKS Śląsk Wrocław, 2. Bałtyk I Koszalin, 3. Dragon Bojano, 4. Błękitni Stargard, 5. Pogoń Szczecin, 6. KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon, 7. Arkonia Szczecin, 8. Sparta Sycewice, 9. Gwardia Koszalin, 10. Bałtyk II Koszalin, 11. Gwiazda Bydgoszcz, 12. Bałtyk III Koszalin.